Zdvižne posuvné systémy HST

Zdvižne posuvné dvere alebo HST portály poskytujú prakticky neobmedzenú presklenú plochu (maximálna šírka konštrukcie 6,5 metrov). Od balkónových dverí sa líšia hneď v niekoľkých základných parametroch. Vďaka zabudovanému prahu umožňujú bezbariérový priechod na záhradu alebo balkón, a umožňujú tak maximálne prepojiť interiér s exteriérom. Systém dverí je zostavený tak, aby sa aj pri ich vysokej hmotnosti dali ľahko otvárať, doslova jednou rukou. Krídla sa do seba zasúvajú, takže šetria miesto. Pri väčších presklených plochách odporúčame použitie bezpečnostných skiel. Farebnosť HST portálov môžete jednoducho zladiť s oknami, pretože sa používajú totožné vzorkovníky.

Rozmery okien a kovania

Plastové okná vyrábame na mieru konkrétnemu projektu. Prispôsobíme sa v rozmeroch, tvaroch aj konfiguráciách. Maximálne možné rozmery okna sa líšia najmä podľa jednotlivých profilov. Naše okná osadzujeme kvalitným kovaním SIEGENIA.

Svoje požiadavky na rozmer, tvar a usporiadanie uveďte prosím v dopyte.

Materiál

Plastové okná vyrábame z prvotriednych profilov VEKA®. Vysoká kvalita používaných materiálov a ich precízne spracovanie dodávajú našim oknám skvelé tepelnoizolačné vlastnosti, odolnosť voči vode, odolnosť voči poveternostným podmienkam a dlhú životnosť.

Zasklenie

Pri výrobe používame výhradne prvotriedne sklá popredných európskych výrobcov. Vybrať si môžete z dvojskiel a trojskiel štandardných, protihlukových, bezpečnostných, alebo so solárnym útlmom.

Farby

Prezrite si najobľúbenejšie varianty našich zákazníkov a vyberte si aj vy!

Plastové HST portály

Plastové zdvižne posuvné systémy (HST portály) dokonale vyhovejú najnáročnejším požiadavkám na moderný dizajn stavieb a nízku spotrebu energií.

K plastovým HST portálom vyrábame v rovnakom prevedení plastové okná.

Rozmery dverí a kovania

Plastové HST portály vyrábame na mieru konkrétnemu projektu. Prispôsobíme sa v rozmeroch, tvaroch aj konfiguráciách. Maximálne možné rozmery sa líšia najmä podľa jednotlivých profilov. Naše okná osadzujeme kvalitným kovaním SIEGENIA.

Zasklenie

Na výrobu plastových okien používame špičkové sklá popredných európskych výrobcov. Podľa nárokov na tepelnoizolačné vlastnosti môžete voliť dvojsklá alebo trojsklá.

Materiál

Pre plastové HST portály používame výhradne prvotriedne profily VEKA®. Vysoká kvalita používaných materiálov a ich precízne spracovanie dodávajú našim oknám skvelé tepelnoizolačné vlastnosti, odolnosť voči vode, odolnosť voči poveternostným podmienkam a dlhú životnosť.

VEKA® VEKAMOTION 82 hst

Hliníkové HST portály

Hliníkové HST portály dokonale vyhovejú najnáročnejším požiadavkám na moderný dizajn stavieb a nízku spotrebu energií.

K hliníkovým HST portálom dverám vyrábame v rovnakom prevedení hliníkové okná.

Rozmery dverí a kovania

Hliníkové dvere vyrábame v rozmeroch, tvaroch a konfiguráciách podľa potrieb konkrétneho projektu. Maximálne rozmery konštrukcie sa líšia podľa jednotlivých profilov. Hliníkové okná sú vybavené špičkovým kovaním SIEGENIA.

Zasklenie

Zásadný vplyv na tepelne a hlukovo izolačné vlastnosti okna má zasklenie. Najmä pri veľkých hliníkových posuvných dverách je dôležitá aj otázka bezpečnosti. Na výrobu hliníkových okien používame špičkové sklá popredných európskych výrobcov. Vybrať si môžete z dvojskiel a trojskiel štandardných, protihlukových, bezpečnostných, so solárnym ziskom alebo so solárnym útlmom.

Materiál

Mechanické vlastnosti hliníka prepožičiavajú vstupným dverám mimoriadnu odolnosť voči poškodeniu, častému používaniu aj klimatickým vplyvom. Vybrané typy profilov s doplnkovým tesnením a prerušeným tepelným mostom vykazujú veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti.

PONZIO® SL 1600 TT

Drevené zdvižne posuvné systémy (HST portály)

Drevené HST portály dokonale vyhovejú najnáročnejším požiadavkám na moderný dizajn stavieb a nízku spotrebu energií.

Rozmery dverí a kovania

Drevené HST portály vyrábame na mieru konkrétnej stavbe. Dodávame ich v ľubovoľných tvaroch, konfiguráciách a rozmeroch podľa vašich potrieb. Vybavené sú špičkovým rakúskym kovaním SIEGENIA alebo ROTO.

Zasklenie

Kvalita a typ skla a spôsob zasklenia majú zásadný vplyv na tepelnoizolačné aj protihlukové vlastnosti okna. Najmä pri veľkých drevených HST portáloch nadobúda na význame aj bezpečnostný faktor. Pri výrobe používame výhradne prvotriedne sklá popredných európskych výrobcov.

Materiál

Rôzne druhy dreva sa líšia okrem iného v kresbe – jej tvar, farba a hustota letokruhov v závislosti od smeru rezu drevených hranolov. Povrchový odtieň ovplyvníte voľbou prírodnej lazúry alebo krycieho laku. Výber dreva ovplyvňuje úžitkové hodnoty, životnosť aj cenu výrobku.

RI WOOD® 78 hst

RI WOOD® 92 hst

Drevohliníkové zdvižne posuvné systémy (HST portály)

Drevohliníkové HST portály dokonale vyhovejú najnáročnejším požiadavkám na moderný dizajn stavieb a nízku spotrebu energií.

Rozmery dverí a kovania

Drevené eurookná vyrábame na mieru konkrétnej stavbe. Dodáme ich v ľubovoľných tvaroch, konfiguráciách a rozmeroch podľa vašich potrieb. Vybavené sú špičkovým rakúskym kovaním SIEGENIA alebo ROTO.

Zasklenie

Kvalita a typ skla a spôsob zasklenia majú zásadný vplyv na tepelnoizolačné aj protihlukové vlastnosti okna. Najmä pri veľkých drevených HST portáloch nadobúda na význame aj bezpečnostný faktor. Pri výrobe používame výhradne prvotriedne sklá popredných európskych výrobcov.

Materiál

Rôzne druhy dreva sa líšia okrem iného v kresbe – jej tvar, farba a hustota letokruhov v závislosti od smeru rezu drevených hranolov. Povrchový odtieň ovplyvníte voľbou prírodnej lazúry alebo krycieho laku. Výber dreva ovplyvňuje užitočné hodnoty, životnosť aj cenu výrobku.

RI® WOOD-ALU CLASSIC 78 hst

RI® WOOD-ALU QUADRAT 78 hst

Plastohliníkové HST portály

Kombinácia moderných plastových profilov s hliníkovým opláštením spája výhody dvoch veľmi rozdielnych materiálov: optimálna tepelná a protihluková izolácia plastového okna sa stretáva s moderným hliníkovým vzhľadom v takmer neobmedzenej farebnosti.

Rozmery dverí a kovania

Plastové HST portály vyrábame na mieru konkrétnemu projektu. Prispôsobíme sa v rozmeroch, tvaroch aj konfiguráciách. Maximálne možné rozmery sa líšia najmä podľa jednotlivých profilov. Naše okná osadzujeme kvalitným kovaním SIEGENIA.

Zasklenie

Na výrobu plastových okien používame špičkové sklá popredných európskych výrobcov. Podľa nárokov na tepelnoizolačné vlastnosti môžete voliť dvojsklá alebo trojsklá.

Materiál

Pre plastové HST portály používame výhradne prvotriedne profily VEKA®. Vysoká kvalita používaných materiálov a ich precízne spracovanie dodávajú našim oknám skvelé tepelnoizolačné vlastnosti, odolnosť voči vode, odolnosť voči poveternostným podmienkam a dlhú životnosť.

VEKA® VEKAMOTION 82 alu hst