Bazény

Naša ponuka zahŕňa plastové bazény aj bazény s fóliou, aby sme mohli spĺňať rôzne predstavy a potreby našich zákazníkov. Bez ohľadu na to, či preferujete tradičný plastový bazén alebo eleganciu a trvanlivosť bazénu s fóliou, sme tu, aby sme vám pomohli nájsť to pravé riešenie.

Naše bazény sú dostupné s rôznymi príslušenstvami, ako sú skimmery a prelivy, ktoré zabezpečia čistotu a krásu vášho bazéna. Skimmer pomáha zachytiť nečistoty a listy z povrchu vody, čím udržiava vodu čistú a jasnú. Prelivy pridávajú elegantný vizuálny efekt a zlepšujú cirkuláciu vody, čím prispievajú k zvýšeniu hygieny bazéna.

Navyše, nezabudnite si prezrieť naše komplexné príslušenstvo k bazénom, ktoré vám pomôže spraviť váš bazénový zážitok ešte príjemnejším. Sme tu pre vás s bazénovými krycími plachtami, schodmi, filtráciou a ďalšími produktmi, ktoré vám pomôžu udržiavať váš bazén v optimálnom stave.

Ak plánujete vybudovať nový bazén alebo modernizovať existujúci, ponúkame komplexné riešenia a odborné poradenstvo, aby sme vám pomohli dosiahnuť vaše ciele a sny o krásnom bazéne vo vašom dvore. S nami je budovanie bazéna zábavné a bezstarostné.

Nechajte Bazení Gardenia stať vaším partnerom v oblasti bazénov a zabezpečte si kvalitu, profesionálny prístup a spokojnosť. Spolu vytvoríme bazénový raj priamo vo vašom dvore.

Výhody našich bazénov

Bazény so skimmerom

Ide o konštrukčne jednoduchší bazén. Voda dosahuje asi 10 cm pod horný okraj bazénu do úrovne otvoru – skimmeru, ktorým sa odvádza voda z hladiny k filtračnému zariadeniu. Kompletná technologická jednotka bazénu je ukrytá medzi dvojramenným schodiskom. Všetky komponenty sú vo výrobe prepojené, otestované a k Vám sa dostane kompletný bazén v jednom celku.

Tento typ bazénu je určený pre zabudovanie do terénu po horný okraj a umožňuje bohaté možnosti príslušenstva a zastrešenia. Bazenia & Gardenia | Bazény, okrasné záhrady Výhodou je, že technológia je priamo zabudovaná v bazéne, takže nie je nutná pomocná šachta. Takisto Vám usporí zriaďovacie náklady, skráti Vám čas prípravy na výstavbu a má jednoduchú montáž. K tomuto bazénu je možné dodatočne namontovať protiprúd.

Bazény s prelivom

BAZÉNY S PRELIVOM Ide o bazény s prelivovým žľabom a kompletná technologická jednotka je umiestnená v telese tohto bazénu. Tým dosiahneme jedinečného prepojenia a vytvorenia jedného celku medzi telesom bazénu, plne vybavenou technologickou šachtou s otváracím zatepleným vekom a románskym dvojitým schodiskom. Bazény sa vyrábajú ako jeden celok len v prípade vonkajších rozmerov 3,3 x 8,0 x 1,5 m. Väčšie a rozmernejšie bazény sa kompletujú priamo u zákazníka. Tento typ bazéna vzbudzuje v svojom majiteľovi úplne oprávnený pocit luxusu a výnimočnosti oproti jenoduchšiemu typu so skimmerom. Bazénová voda u tohto typu preteká cez hornú hranu do prelivného žľabu po obvode bazénu alebo jej časti. Odtiaľ je zbernými potrubiami odvádzaná do tzv. vyrovnávacej nádrže. Z tejto nádrže je vysávaná filtračným čerpadlom do filtra, odkiaľ je cez ohrev a dezinfekciu vracaná pomocou dnových výtlačných trysiek späť do bazénu. kvalita vody je tak oveľa vyššia, ako je v skimmerových bazénoch, pretože je dokonale čistený celý objem vody a sú rýchlo odvádzané všetky nečistoty a organické zvyšky bazénu. Bazény s prelivovým žľabom spĺňajú najnáročnejšie hygienické požiadavky na čistotu vody. Tento systém sa používa pre väčšie privátne bazény a pre bazény určené pre verejnosť. navyše získavame tzv. efekt „zrkadloP – elegantný vzhľad, kde je voda v jednej úrovn s okolitou podlahou a bazén sa zdá väčší a širší.

Bazény s fóliou

ČO JE VLASTNE FÓLIA ALKROPLAN 2000 – 3000?

Bazénové hydroizolačné fólie ALKORPLAN sú vyrobené z mäkčeného PVC (PVC-P). Využívajú sa pri stavbe nových vonkajších i vnútorných abzénov. Významné uplatnenie nachádzajú aj pri rekonštrukcii starších bazénov. Svojou kvalitou patrí fólia ALKORPLAN k európskej špičke.

Oproti fóliám bežne dostupným na trhu vyniká predovšetkým vysokou UV stabilitou a stálofarebnosťou. Od filozofie, ťažiacej z povesti nadštandardného produktu, výrobca neustúpil ani pod tlakom menej kvalitných napodobnenín.

Fólie ALKORPLAN si našli aj u nás uplatnenie pri realizácii bazénov: – rodinných domov – kupalísk – plaveckých bazénov

Nosná konštrukcia bazénov, na ktorú sa bude klásť fólia ALKORPLAN, môže mať ľubovoľný tvar a môže byť zhotovená z rôznych materiálov (betón, omietnuté murivo, oceľový plech, drevo, …) Jednotlivé typy sa odlišujú kvalitatívnym a farebným vyhotovením. Bazénová fólia Alkroplan 2000 je bazénová fólia vyrobená z mäkčeného PVC s výstužnou vložkou z PES tkaniny. Fólia je jednofarebná v celej svojej hrúbke a na svojom povrchu je naviac zabezpečená ochrannou akrylátovou vrstvou, ktorá zabraňuje zachytávaniu nečistôt na povrchu fólie (najmä v mieste kontaktu vodnej hladiny so stenou bazéna). Akrylátová vrstva výrazne zvyšuje stálofarebnosť fólie a odolnosť fólie proti mikroorganizmom, uľahčuje čistenie a údržbu.

Príslušenstvo k bazénom