Zastrešenie bazénov

Zastrešenie bazénov udržiava vodu v bazéne čistú a príjemne teplú. Stačí iba stlačiť tlačidlo na diaľkovom ovládači. Môžete sa kúpať od jari do jesene v teplej vode bez toho, aby ste minuli euro na jej ohrev. Ďalšou nespornou výhodou je vysoká bezpečnosť.

Zastrešenie bazénov bráni nechceným pádom detí a zvierat do vody. Inštalácia systému nie je podmienená tvarom bazéna.Zakrytie a odokrytie bazéna je otázkou niekoľkých sekúnd. Ovládanie je jednoduché pomocou diaľkového ovládača. Nemusíte sa ani zohýbať, nič nadvihovať alebo odsúvať. Jednoducho stlačíte tlačítko a kryt bazéna vychádza sám až 2,5 metra nad bazén. Nezaberá miesto, neprekáža a neobmedzuje Vás.

Úplne jedinečný je systém tepelnej izolácie a ohrevu vody v bazéne. Použíté materiály sa vyznačujú podobnými izolačnými vlastnosťami ako dvojité sklo. Naviac vďaka 90% -nej priepustnosti svetla a slnečného žiarenia sa voda udržiava v príjemnej teplote. Rozdiel v teplote vody v zastrešenom a nezastrešenom bazéne môže byť až 10oC.

Typy zastrešenia

Naše práce

BAZÉNIA - GARDÉNIA

Aké sú výhody zastrešenia bazénov?

PREDĹŽENIE KÚPACEJ SEZÓNY
Vďaka ohrievaniu vzduchu a vody pomocou slnečného žiarenia si môžete predĺžiť kúpaciu sezónu až o dva mesiace bez toho, že by ste museli ohrievačom ohrievať vodu.

EKONOMICKOSŤ
Použité makrolonové dosky majú tepelno-izolačné vlastnosti ako dvojité sklo. Vďaka priepustnosti svetla 90% ohrieva vodu slnečné žiarenie a toto teplo sa akumuluje v bazéne a voda zostáva príjemne teplá. V priaznivých klimatických podmienkach nemusíte teda používať ani prídavný ohrievač. Pokiaľ vodu ohrievate, zníži vám podstatne výdaje za ohrev.

BEZPEČNOSŤ
Toto elegantné a praktické zastrešenie bazénov je zároveň i veľmi bezpečné. Zakrytý bazén odvracia nebezpečie pádu detí a zvierat do vody. Nosnosť krytu je 85 kg na 1 m2, takže nehrozí ane nebezpečenstvo prelomenia, keď cez zakrytý bazén prejdete alebo vám naň niečo spadne. Ďalšie prípadné nebezpečenstvá sú poistené tzv. detskou poistkou. Zatiaľčo pre odkrytie stačí tlačítko na diaľkovom ovládači stlačiť iba raz, pri uzatváraní ho musíte držať do tej dobe, než kryt na bazén doľahne. Bazenia & Gardenia | Bazény, okrasné záhrady

PRAKTICKOSŤ
Bazén jednoducho odokryjete kedykoľvek sa vám zachce pomocou jedného tlačítka. Naviac oproti iným zastrešovacím systémom vám po odkrytí bazénu nijak neprekáža. Môžete využívať celú vodnú plochu bez akýchkoľvek obmedzení. Nezavadzia na trávniku, nehrozí nebezpečenstvo, že sa oň udriete alebo naň stúpite. Bazenia & Gardenia | Bazény, okrasné záhrady

VARIABILITA
Zastrešenie Sonnenlift je možné aplikovať na akýkoľvek tvar zapusteného bazéna. Nezáleží na tom, či máte bazén obdĺžnikový, oválny alebo akýkoľvek nepravidelný.

ZNÍŽENIE SPOTREBY CHEMICKÝCH PROSTRIEDKOV
Zastrešenie bazéna zabraňuje nežiadúcim únikom použitých chemických prostriedkov pre úpravu vody. Môžete tak obmedziť ich dávkovanie a zároveň aspoň trošku ušetiť životné prostredie aj svoje finančné prostriedky.

ELEGANCIA
Valbové zastrešenie okrem skvelých funkčných vlastností taktiež výborne vyzerá. Zastrešenie bazénov majú interesantné tvary, ktoré sa dokonale prispôsobia rôznym tvarom bazénov. Kryty majú po stranách mierny sklon a klenutie uprostred. Po jedinom stlačení diaľkového ovládania vychádza celý kryt do výšky až 2,5 metra /štandardne do 2 metrov/. Bazenia & Gardenia | Bazény, okrasné záhrady

KVALITA
Aby všetko fungovalo tak, ako má, používame iba prvotriedne materiály a technológie: odľahčená konštrukcia, makrolonové dosky so skvelými izolačnými vlastnosťami a patentovaná ľanová a zdvíhacia technika, ktorá je zárukou trvalej a nehlčnej prevádzky.