Posuvné systémy

PSK portály patria k lacnejším druhom posuvných dverí. Vyrábajú sa z rovnakých profilov ako balkónové dvere. Krídlo PSK portálu sa vysúva do priestoru, a následne zasúva do strany.

Zdvižne posuvné dvere alebo HST portály umožňujú vybaviť dom presklenou stenou prakticky neobmedzených rozmerov. Napriek značnej hmotnosti sa krídla ovládajú jednou rukou, takže s nimi nebudú mať problém ani deti. Pritom šetria miesto – krídla sa zasúvajú do seba a v miestnosti neblokujú žiadny manipulačný priestor na rozdiel od posuvne sklopných dverí PSK.

Posuvne sklopné dvere PSK

Posuvne sklopné dvere alebo PSK portály sa ovládajú jedinou kľučkou a stávajú sa tak zaujímavou alternatívou klasickým dvojkrídlovým balkónovým dverám. Dvere je tiež možné vyklopiť a miestnosť priebežne vetrať. Posuvne sklopné dvere vyrábame jednokrídlové aj dvojkrídlové. PSK dvere sú cenovo prijateľnejším variantom posuvných systémov. Farebnosť PSK portálov môžete jednoducho zladiť s oknami, pretože sa používajú totožné vzorkovníky.

K PSK portálom vyrábame v rovnakom prevedení okná a vchodové dvere

Zdvižne posuvné systémy HST

Zdvižne posuvné dvere alebo HST portály poskytujú prakticky neobmedzenú presklenú plochu (maximálna šírka konštrukcie 6,5 metrov). Od balkónových dverí sa líšia hneď v niekoľkých základných parametroch. Vďaka zabudovanému prahu umožňujú bezbariérový priechod na záhradu alebo balkón, a umožňujú tak maximálne prepojiť interiér s exteriérom.

Systém dverí je zostavený tak, aby sa aj pri ich vysokej hmotnosti dali ľahko otvárať, doslova jednou rukou. Krídla sa do seba zasúvajú, takže šetria miesto.